Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 13 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
Jsou letní prázdniny
Počítadlo
Online:
24

Dnes:
102

Posledních 7 dní:
25182

Posledních 30 dní:
92428

Celkem:
655395

Mapa webu
A
A
A

Návštěva zástupců FS ČVUT na naší škole

Vloženo: 3.4.2019 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 4752x

V rámci spolupráce naší školy s ČVUT, která již probíhá delší dobu, navštívili SŠES zástupci fakulty strojní, konkrétně člen vedení FS ČVUT proděkan pro pedagogickou činnost doc. Ing. Jan Řezníček, CSc specialista v oboru aplikované mechaniky a Ing. Jan Smolík, Ph.D. gestor rozvoje oborového výzkumu a předseda SpOS.

Více v celém článku. 

Pan docent Řezníček ve svém velmi poutavém a zajímavém vystoupení představil obory, formy, stupně a možnost studia na FS ČVUT. Přidal několik vlastních zkušeností z činnosti proděkana pro pedagogickou činnost a vyzdvihl široké spektrum uplatnění absolventů strojírenských oborů na trhu práce. Pan doktor Smolík prezentoval činnost Ústavu výrobních strojů a zařízení a zároveň seznámil naše studenty s možnostmi, které nabízí ústav studentům navazujícího magisterského studia. Obě přednášky naše studenty zaujaly a nesly se ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.

Po přednáškách si naši hosté ve společnosti paní ředitelky Ing. Bc. Simony Nesvadbové, Ph.D., prohlédli areál dílen v Dubečské ulici, kde jim byly zpřístupněny jednotlivé dílny. Oceněn byl zejména rozsah vyučovaných dovedností od ruční práce s nástroji, přes práci na konvenčních strojích až po výuku modelování, programování a následné realizace výroby na moderních CNC strojích. Přínosně byly hodnoceny také projekty, na kterých s mistry odborného výcviku naši žáci spolupracují. Oceněna byla také možnost absolvování výuky odborného výcviku ve spřátelených firmách.

Děkujeme oběma pánům za profesionální přednášky, možnost osobního setkání našich žáků se skutečnými odborníky v oboru a přínosnou propagaci krásy a významu strojařiny.