Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 13 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
39. školní týden
Počítadlo
Online:
4

Dnes:
691

Posledních 7 dní:
7279

Posledních 30 dní:
46388

Celkem:
335970

Mapa webu
A
A
A

Spolupráce Střední školy elektrotechniky a strojírenství a ČVUT v Praze - Fakulty strojní - Ústavu letadlové techniky

Vloženo: 31.10.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 2173x
Střední škola elektrotechniky a strojírenství zastoupená paní ředitelkou Ing. Bc. Simonou Nesvadbovou, Ph.D. a vedoucí Ústavu letadlové techniky na ČVUT v Praze, Fakultě strojní pan Ing. Robert Theiner, Ph.D. se dohodli na vzájemné spolupráci obou školských institucí za účelem podpory zvýšení kvality odborné výuky na SŠES a na vzájemné spolupráci při náborů žáků na střední i vysoké školy v oborech zaměřených na letectví. Více v celém článku.

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí čtyřletý obor s maturitou Letecký mechanik a tříletý obor s výučním listem Opravář letadel. ČVUT v Praze, Fakulta strojní vzdělává studenty v magisterském studijním programu Letectví a kosmonautika a v oboru Letadlová a kosmická technika. Ústav letadlové techniky disponuje špičkovým technickým vybavením, kterým jsou zařízení pro průkaz odolnosti malých letadel proti flutteru, malým aerodynamickým tunelem, zkušebnou pro provádění statických a dynamických zkoušek a vybavením pro nedestruktivní zkoušky, s kterými se žáci SŠES v rámci exkurze na ČVUT budou moci seznámit.

Ústav letadlové techniky pracuje na celé řadě projektů podporovaných MŠMT a MPO, které jsou zaměřeny na podporu vědy a výzkumu ve spolupráci s českým leteckým průmyslem, čímž může přispět ke zkvalitnění odborné výuky žáků  SŠES a k jejich přípravě na budoucí profesi ve vzájemné úzké spolupráci s leteckými firmami působícími na českém trhu. Zároveň může žákům nabídnout další oborové navazující studium na ČVUT v Praze.