Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 13 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
Jsou letní prázdniny
Počítadlo
Online:
25

Dnes:
2148

Posledních 7 dní:
26865

Posledních 30 dní:
123573

Celkem:
561325

Mapa webu
A
A
A

Cyklistický adaptační kurz září 2018

Vloženo: 11.10.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 4281x
V celém článku přinášíme závěrečnou zprávu z cyklistického adaptačního kurzu, který se konal koncem září 2018.

Letošní ročník cyklistického adaptačního kurzu třídy TE1 ve Vyšším Brodě je zdárně za námi. A hned v prvních řádcích musím vyjádřit osobní nadšení z celkového dojmu kurzu. Celkově najetých 140 km na kolech během 3 dnů je zdárný výsledek a nelze jej v žádném případě opominout. Nedílnou součástí jízdy na kole je cíl. V tomto případě máme hned několik zářezů.

První z nich byl nejjižnější bod České republiky vzdálen necelých 15 km od Vyššího Brodu na hranicích s Rakouskem.

Další den cesta do Českého Krumlova byla zpestřena ranní scenerií u hradu Rožmberk, následně u obce Zátoň, kde jsme s koly po kolena ve vodě na místním brodu přecházeli přes řeku Vltavu. Příjemný, ochlazující a dobrodružný zážitek přišel ve slunném počasí vhod a nadšení u kluků bylo bráno s povděkem. V Českém Krumlově nás zprvu přivítala místní hospůdka, která nás nasytila řízky a osvěžující limonádou. Následovala prohlídka města a závěrečné zakončení v Grafitovém dole. V hloubce 90 m pod povrchem země, kam jsme sjeli hornickým vláčkem, nás čekal výklad o historii, samotné těžbě a zajímavostí byla možnost dotknout se samotného grafitu ve skalním podloží. V závěru dne jsme grilovali připravené naložené steaky.

Třetím a asi nejnáročnějším dnem byl výlet na rozhlednu Vítkův Kámen v nadmořské výšce 1035 m n. m. Celkové převýšení tedy činilo něco málo přes 450 výškových metrů. Cestu přes Loučovice, promenádu s přístavem Lipna nad Vltavou, Frymburk a přívozem přes Lipenskou přehradu do Frýdavy jsme zakončili 8kilometrovým strmým výšlapem na kopec Vítkův Kámen. Zde nás za odměnu čekal výhled na Lipenskou přehradu, Šumavu, Novohradské hory a v oparu rýsující se alpské vrcholky. Následoval 3km cyklistický downhill (sjezd v těžkém terénu), kde jsme se smrtí v očích sjížděli zpět k Lipenskému jezeru. Zakončení celkového dojmu ze dne bylo ale až v patě Lipenské přehrady, tedy 180 metrů pod hladinou Lipna. Díky Ondrovi Hudákovi, kterému se podařilo zajistit VIP vstup ke klenotům české hydroelektrárny, jsme viděli stěžejní prvky elektrárny tj. Francisovy turbíny, odpadní tunely, česla, kulové uzávěry a strojovnu, kde se nachází samotné generátory přetvářející mechanický pohyb na elektrickou energii. V závěru dne nás už čekala jen chutná večeře v Loučovické restauraci a singltreckový sjezd kolem Vltavy zpět do Vyššího Brodu.

Poslední a závěrečný den byl spojen s krátkým výletem na Čertovu stěnu, kde jsme za pomoci parkurových dovedností přeskákali řeku a vydali se vzhůru po kamenech na vrchol Čertovy stěny. Zde nás čekal krásný výhled na údolí řeky Vltavy.

Poslední řádky patří poděkovaní - a to především Ondrovi Hudákovi, který byl ohromnou oporou kurzu jak v organizaci, tak i v samotné realizaci výletu. Paní Hájkové, která nám připravila a naložila steaky k večernímu labužnickému grilování.  Další a podle mého nejpodstatnější poděkování patří samotným klukům: Petrovi, Míroví, Martinovi, Jakubovi, Danielovi, Jakubovi, Matějovi, Matyášovi, Honzovi, Maxovi, Tomášovi, Ondrovi a Jakubovi, kteří jsou velice slušně vychováni. Ještě jednou děkuji klukům za účast a věřím, že vám zbydou hezké vzpomínky na fajn prodloužený víkend na kolech.

Petr Hájek