Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 13 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
43. školní týden
Počítadlo
Online:
16

Dnes:
98

Posledních 7 dní:
29944

Posledních 30 dní:
102178

Celkem:
436687

Mapa webu
A
A
A

ČD se snaží propojit firmu se školami

Vloženo: 26.9.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1986x
Jednou ze spolupracujících organizací ČD je i naše Střední škola elektrotechniky a strojírenství. Díky nejmodernější výukové technice může pro ČD připravovat kvalitní absolventy jak z řad maturitních, tak učebních oborů. ČD nabízejí prostřednictvím naší školy žákům stipendium v rámci stipendijního programu ČéDés
V časopise Železničář (18.číslo) ze dne 6. 9. 2018 byl otištěn článek, ve kterém je problematika rozebírána a ředitelkou školy Ing. Bc. Simonou Nesvadbovou, Ph.D. je zde vyzdvižen pozitivní vliv na uplatnění absolventů díky moderní výukové technice a díky současnému vybavování školy novými CNC stroji, frézkami a další výukovou technikou. Text k nahlédnutí po otevření celého článku.

Na trhu práce je málo správkařů. Nízké stavy studentů však hlásí i odborné školy. České dráhy hledají desítky mechaniků a pozornost proto zaměřily také na vzdělávací zařízení. Jednou ze spolupracujících organizací je pražská Střední škola elektrotechniky a strojírenství, kde chtějí zájemce o studium nalákat na nejmodernější výukovou techniku. ČD studentům nabízí placený odborný výcvik.

ČD se snaží propojit firmu se školami

ČD shánějí vedle strojvedoucích a zákaznického personálu také desítky technických pracovníků na různé pozice – mechaniky elektronických zařízení, kolejových vozidel i elektromechaniky a zámečníky. Při náborové kampani už České dráhy nasadily nejen inzerci, ale i náborové příspěvky.

Národní dopravce podporuje studium žáků a studentů, kteří mají zájem uplatnit se v profesi zaměřené na železnici. „Úzce spolupracujeme se středními školami a hledáme s nimi možnosti další spolupráce tak, aby studenti po získání výučního listu rozšířili řady správkařů ČD,“ připomněla Věra Nadějová z odboru personálního ČD. Firma se vždy snaží propojit firmy, školu a žáka, zvyšuje zájem mladých lidí o železnici a pochopitelně motivuje žáky základních škol při volbě povolání k výběru studia oboru zaměřeného na železnici. „Navíc chceme se školami začít kooperovat při odborných výcvicích anebo připravovat exkurze. Je žádoucí, aby se budoucí, ale i současní studenti chodili dívat do našich dep,“ připomněla Nadějová. Za práci odvedenou při odborném výcviku dostanou výplatu, národní dopravce jim zajistí i vstupní školení, zdravotní prohlídku a ochranné pomůcky.

Široká škála možností

Jednou ze škol, kde ČD aktivně hledají nové budoucí zaměstnance a s níž už léta spolupracují, je Střední škola elektrotechniky a strojírenství v pražské Jesenické ulici. Kromě maturitních oborů, odkud vycházejí noví strojvedoucí či vlakvedoucí a které jsou zařazeny do stipendijního programu ČéDés, tu nabízí i širokou škálu tříletých studijních oborů zakončených závěrečnými zkouškami a získáním výučního listu. Jmenujme například strojní mechanik – zámečník, nástrojař, obráběč kovů, elektrikář nebo spojový mechanik.

Aby byla výuka na zdejší škole pro nové uchazeče atraktivní a studenti měli možnost se učit na nejmodernější technice, pořídila škola nové stroje a o další se uchází. „Dětem tu ukazují, že nebudou pracovat se špinavými a starými stroji, ale s moderní, často počítačem řízenou technikou,“ zmínila Nadějová. „Máme tu šest repasovaných soustruhů, dvě nové konzolové vertikální frézky s číslicovou indikací polohy, jednu CNC obráběcí frézku a CNC obráběcí soustruh, tři nové univerzální hrotové soustruhy a do konce roku koupíme dalších pět takových,“ vyjmenovala Simona Nesvadbová, ředitelka školy, s tím, že ke strojům bylo zakoupeno i příslušenství a náhradní díly. Nové stroje si škola pořídila z dotací magistrátu i Evropské unie. Cílový stav počtu strojů, kterého chce škola v nejbližší době dosáhnout, je devět nových soustruhů a stejný počet frézek. „Odpovídají všem standardům výroby. Děti půjdou s dobou a budoucím zaměstnavatelům odpadnou náklady na zapracování,“ podotkla Nesvadbová.

S výučním listem se neztratí

Budoucnost škola vidí právě v CNC strojích. „Dokážou vyrobit různé a vysoce přesné a kvalitní tvary. Naši studenti je umí i naprogramovat, máme na to software, se kterým umí pracovat. Naším cílem je, aby byli studenti univerzální a měli kvalitní základ.“

Studenti se po absolvování mohou uplatnit v mnoha oborech strojírenství, nejen v automobilovém průmyslu, který zažívá boom, ale i v železniční dopravě, respektive u ČD. „Například tříleté obory mají pořád velké uplatnění. Tito specialisté jsou dobře placení a firmy o ně mají velký zájem,“ připomněla ředitelka.


https://seznam.cd.cz/zeleznicar/hlavni-zpravy/cd-se-snazi-propojit-firmu-se-skolami/-18852/