Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 12 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
31. školní týden
Počítadlo
Online:
7

Dnes:
551

Posledních 7 dní:
4968

Posledních 30 dní:
20288

Celkem:
254888

"VYHLÁŠKA 50" - JIŽ 31. 5. 2019
 
 
Mapa webu
A
A
A

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Z LYŽAŘSKÉHO KURZU leden 2018

Vloženo: 7.3.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1342x
V celém článku přinášíme závěrečnou zprávu z letošního lyžařského výcviku, který se konal v lednu 2018.

Rok se s rokem sešel a Střední škola elektrotechniky a strojírenství se vydala na každoroční lyžařský výcvikový kurz do Pece pod Sněžkou. Letošní společně strávené chvíle na Lesní boudě přinesly spoustu krásných chvil, ale i bolestí. Bolestí však nebylo nikdy tolik, aby převažovala ta pozitiva strávená na lyžích, snowboardech, při společenských hrách, výletech, komunikaci “face to face“, plných žaludcích… Bolesti, naražené koleno, horečky, otlačené palce na nohou a další drobnosti spojené s aktivním pohybem, byly tedy vesměs malichernostmi.

Nedílnou součástí kurzu byly večerní přednášky o turistice a chování na horách, technice a historii lyžování, první pomoci a feedbacky z denní výuky techniky lyžování. V rámci jednoho z večerů měla být i návštěva náčelníka horské služby z Pece pod Sněžkou. Bohužel z důvodů naléhavého výjezdu k těžkému případu nemohla být přednáška uskutečněna. Kluci však nebyli o adrenalin ochuzeni a s tématy: jízda ve volném terénu, pohyb v lavině, novinky a vybavení ve freeridu byli spokojeni.

V odpočinkovém dnu jsme se vydali na celodenní výlet, brodili jsme se v hlubokém sněhu pod záštitou sněhových vloček do historicky velkolepého hotelového komplexu Dvorská bouda (dnes již “skanzen“ ve výšce 1313m.n.m). Jídelní lístek na Dvorské boudě nebyl však příliš pestrý, avšak k zasycení prázdných žaludků po sportovním výkonu dostatečný. Záchranou nám byla následná návštěva Lyžařské chaty, kde jsme si spravili chuť poháry, horkými malinami nebo jinou místní specialitou.

Neodmyslitelnou součásti kurzu bylo odpolední závodní klání v superobřím slalomu. Po uzavření pisty pro veřejnost jsme v kloubových tyčích poměřili své síly v carvingové technice. Následovně jsme vyhodnotili a ohodnotili nejlepší sjezdaře a následovníky Ester Ledecké.

Dalším z mnoha zpestření byly výlety do Ski areálu Velká Úpa a Ski areálu Černá Hora. V Černé Hoře nám nejenom přálo počasí a pestrost sjezdových tratí, jako je jízda v boulích, ale i závěrečný přesun do Pece pod Sněžkou pomocí vlastních sil a přepravních rolb. Rolby nás vyvezly na náhorní plošinu, odkud jsme ve sjezdovém postoji pokračovali zpět do Ski areálu Pec.

Aktivitami doplňující lyžařský kurz byly: večerní hraní a zpívání na kytaru, deskové hry, stavění iglú, ragby, ale i nezbytná regenerace těla ve wellness perličkové horké vaně s teplotou okolního vzduchu, tzv. arktický mráz. Určitě by se zde dala rozepsat spousta krásných chvil, které nás v týdnu provázely, ale v každém z nás zůstalo to nejkrásnější ukryto, ve vlastních vzpomínkách.

V posledním odstavci se patří poděkovat. Poděkování patří jistojistě personálu, který se o nás staral s úsměvem, plnil naše požadavky možné i nemožné a především vyvářel pokrmy hodné michelinské hvězdy. Děkuji konkrétně i Jakubovi Kramerovi za perfektně zpracovanou a natočenou videodokumentaci kurzu. Dále můj velký dík patří především osvěceným a spolehlivým klukům - instruktorům Lukášovi a Ondrovi, kterým vděčím i za organizaci celého kurzu. Hvězdnými a novými tvářemi byly paní učitelky Petra Pethö a Katka Míčová, které byly nepostradatelnou oporou lyžařského kurzu. V poslední, a té nejdůležitější řadě, děkuji vám teenagerům, kteří jste byli báječní a chovali se v mezích vašeho věku. Toto tvrzení dokresluje i chvála, která byla na vás pěna, ze strany spolubydlících v pokročilejším věku.  Ještě jednou dík moc a moc za krásný týden na horách a za rok naviděnou na expedici Apalucha 2019 J.

H@jek

 

Video z LVK 2018  https://www.youtube.com/watch?v=N2nztz2vHtU