Kotva
Aktuality
Rozpis opravných zkoušek
9.7.2018

V blogu školy je k dispozici rozpis srpnových opravných zkoušek a zkoušek v náhradním termínu. 

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Kalendář akcí
Jsou letní prázdniny
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Moderně
Čistě
Standardně
Přehledně
Celkem hlasovalo: 1188
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Počítadlo
Online:
3

Dnes:
31

Posledních 7 dní:
3289

Posledních 30 dní:
14196

Celkem:
103225

Mapa webu
A
A
A

Včelařský kroužek

Vloženo: 5.2.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 656x
Rádi bychom Vás informovali o nově připravovaném včelařském kroužku, který vzniká na SŠES Jesenická. Včelařský kroužek je určen především pro všechny mladé zájemce o obor včelařství. Hlavním posláním je výchova mladých včelařů, kteří získáním zkušeností s chovem včel mohou objevit způsob, jak trávit svůj volný čas a zároveň pomoci našemu životnímu prostředí.

Kroužek bude zaměřen zejména na získávání teoretických i praktických dovedností. Znalosti budou prohlubovány formou přednášek s názornými ukázkami z biologie a etologie včel, ošetřování včelstva v průběhu roku, včelích produktů, botaniky a dendrologie. Pro tuto činnost se předpokládá využít zázemí SŠES . V praktické přípravě se zaměříme na manipulaci a zásahy ve včelstvu, ale též na další zpracování včelích produktů či přímou prezentaci naší činnosti. Pro praktické dovednosti bude zřízena na pozemku školy nová včelnice. Ta bude umístěna na školním dvoře, kde včely nebudou obtěžovat své okolí a zároveň je zde předpoklad, že zde naleznou optimální snůškové podmínky. Členové kroužku se rovněž mohou účastnit přednášek jednotlivých odborníků, soutěží pořádaných Českým svazem včelařů, ale i dalších akcí.
Případní zájemci se mohou hlásit u Mgr. Miloslava Albla, který je koordinátorem environmentální výchovy na naší škole.