Kotva
Aktuality
Přijímací řízení pro školní rok 2018/2019
30.1.2018

Od 1. 2. 2018 přijímá škola řádně vyplněné přihlášky ke studiu pro školní rok 2018/2019. Přihlášky můžete odevzdávat do 1. 3. 2018 (lze zaslat i poštou - razítko pošty může být nejpozději 1. 3. 2018). 

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Kalendář akcí
27. školní týden
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Moderně
Čistě
Standardně
Přehledně
Celkem hlasovalo: 1036
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Počítadlo
Online:
3

Dnes:
562

Posledních 7 dní:
4295

Posledních 30 dní:
13183

Celkem:
13289

Mapa webu
A
A
A

Včelařský kroužek

Vloženo: 5.2.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 77x
Rádi bychom Vás informovali o nově připravovaném včelařském kroužku, který vzniká na SŠES Jesenická. Včelařský kroužek je určen především pro všechny mladé zájemce o obor včelařství. Hlavním posláním je výchova mladých včelařů, kteří získáním zkušeností s chovem včel mohou objevit způsob, jak trávit svůj volný čas a zároveň pomoci našemu životnímu prostředí.

Kroužek bude zaměřen zejména na získávání teoretických i praktických dovedností. Znalosti budou prohlubovány formou přednášek s názornými ukázkami z biologie a etologie včel, ošetřování včelstva v průběhu roku, včelích produktů, botaniky a dendrologie. Pro tuto činnost se předpokládá využít zázemí SŠES . V praktické přípravě se zaměříme na manipulaci a zásahy ve včelstvu, ale též na další zpracování včelích produktů či přímou prezentaci naší činnosti. Pro praktické dovednosti bude zřízena na pozemku školy nová včelnice. Ta bude umístěna na školním dvoře, kde včely nebudou obtěžovat své okolí a zároveň je zde předpoklad, že zde naleznou optimální snůškové podmínky. Členové kroužku se rovněž mohou účastnit přednášek jednotlivých odborníků, soutěží pořádaných Českým svazem včelařů, ale i dalších akcí.
Případní zájemci se mohou hlásit u Mgr. Miloslava Albla, který je koordinátorem environmentální výchovy na naší škole.