Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 12 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
21. školní týden
Počítadlo
Online:
3

Dnes:
213

Posledních 7 dní:
4546

Posledních 30 dní:
18036

Celkem:
210042

4. 2. 2019 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

 
 
Mapa webu
A
A
A

Včelařský kroužek

Vloženo: 5.2.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1026x
Rádi bychom Vás informovali o nově připravovaném včelařském kroužku, který vzniká na SŠES Jesenická. Včelařský kroužek je určen především pro všechny mladé zájemce o obor včelařství. Hlavním posláním je výchova mladých včelařů, kteří získáním zkušeností s chovem včel mohou objevit způsob, jak trávit svůj volný čas a zároveň pomoci našemu životnímu prostředí.

Kroužek bude zaměřen zejména na získávání teoretických i praktických dovedností. Znalosti budou prohlubovány formou přednášek s názornými ukázkami z biologie a etologie včel, ošetřování včelstva v průběhu roku, včelích produktů, botaniky a dendrologie. Pro tuto činnost se předpokládá využít zázemí SŠES . V praktické přípravě se zaměříme na manipulaci a zásahy ve včelstvu, ale též na další zpracování včelích produktů či přímou prezentaci naší činnosti. Pro praktické dovednosti bude zřízena na pozemku školy nová včelnice. Ta bude umístěna na školním dvoře, kde včely nebudou obtěžovat své okolí a zároveň je zde předpoklad, že zde naleznou optimální snůškové podmínky. Členové kroužku se rovněž mohou účastnit přednášek jednotlivých odborníků, soutěží pořádaných Českým svazem včelařů, ale i dalších akcí.
Případní zájemci se mohou hlásit u Mgr. Miloslava Albla, který je koordinátorem environmentální výchovy na naší škole.