Kotva
Aktuality
30. 4. 2018 a 7. 5. 2018 ŘEDITELSKÉ VOLNO
11.4.2018

více v blogu školy  

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Kalendář akcí
35. školní týden
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Moderně
Čistě
Standardně
Přehledně
Celkem hlasovalo: 1109
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Počítadlo
Online:
5

Dnes:
336

Posledních 7 dní:
3516

Posledních 30 dní:
14830

Celkem:
42516

Mapa webu
A
A
A

POZDRAVY Z ANGLIE - FOTKY

Vloženo: 18.9.2017 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 821x
Účastníci zájezdu dorazili do Anglie v pořádku, v článku přinášíme další fotografie a zprávy z průběhu zájezdu.

1. den - sobota: Dopravní situace, žáci i bus zcela v pořádku. Udělali jsme si krátkou zastávku v Německu a obdivovali okolí i západ slunce.

2. den - neděle: Po klidné plavbě přes kanál jsme dojeli autobusem až k nultému poledníku v Greenwich. Lodí jsme po Temži dopluli až do Westminsteru a pak zpátky k Toweru. Zde jsme vystoupili a vydali se na prohlídku bitevní lodi Belfast. A pak zpátky do Greenwich a autobusem do Baxleyheath do hostitelských rodin. Zítra nás čeká Stoonehenge!

3. den - pondělí: Dnes jsme se hned ráno vydali na magický Stonehenge. Následovalo Salisbury s majestátní katedrálou, kde mají jednu ze čtyř dochovaných kopií Magny Charty (Velké listiny práv a svobod). A pak už přejezd krásnou anglickou krajinou až do přímořského městečka Plymouth, které bude naším domovem po následující tři dny.

4. den - úterý: Ráno jsme se vydali do Dartmoor, do kraje psa baskervillského. Po cestě jsme se stavili u kamenných mostků v Postbridge a pak už nás čekal šestikilometrový trek po vřesovištích zakončený létáním v oblacích a kamaráděním se s dartmoorskými poníky. Odpoledne jsme se přesunuli na anglickou riviéru do Torquay, kde jsme stihli nákupy i procházku u moře. A pak už jen návrat na báječnou večeři u rodin v Plymouth. 

5. den - středa: Ráno jsme se vypravili za králem Artušem  na cornwallskou zříceninu hradu Tintagel na pobřeží Atlantiku. Navštívili jsme i kouzelníka Merlina v jeho jeskyni a z útesů nad oceánem nás pak vyhnal řádný anglický slejvák, který se nás bohužel držel až do večera. Jako správní Angličani jsme vytáhli deštníky a vydali se do Plymouth na čaj o páté a samozřejmě i nákupy. Snad nám zítra v Brightonu bude počasí trochu více přát. 

6. den - čtvrtek: Poslední den nás čekalo velmi časné vstávání a přejezd z Plymouth do Brightonu, kde jsme za velmi proměnlivého počasí strávili celý den. Na závěr nás čekal dokonalý západ slunce nad mořem. Teď už jen čekáme na nalodění na trajekt a hurá domů. 

7. den - pátek: V pořádku jsme překročili hranice a jsme na cestě domů :-)