Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 12 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
7. školní týden
Počítadlo
Online:
6

Dnes:
118

Posledních 7 dní:
5473

Posledních 30 dní:
21881

Celkem:
148456

5. 11. 2018 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
 
 
Mapa webu
A
A
A

POZDRAVY Z ANGLIE - FOTKY

Vloženo: 18.9.2017 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 52x
Účastníci zájezdu dorazili do Anglie v pořádku, v článku přinášíme další fotografie a zprávy z průběhu zájezdu.

1. den - sobota: Dopravní situace, žáci i bus zcela v pořádku. Udělali jsme si krátkou zastávku v Německu a obdivovali okolí i západ slunce.

2. den - neděle: Po klidné plavbě přes kanál jsme dojeli autobusem až k nultému poledníku v Greenwich. Lodí jsme po Temži dopluli až do Westminsteru a pak zpátky k Toweru. Zde jsme vystoupili a vydali se na prohlídku bitevní lodi Belfast. A pak zpátky do Greenwich a autobusem do Baxleyheath do hostitelských rodin. Zítra nás čeká Stoonehenge!

3. den - pondělí: Dnes jsme se hned ráno vydali na magický Stonehenge. Následovalo Salisbury s majestátní katedrálou, kde mají jednu ze čtyř dochovaných kopií Magny Charty (Velké listiny práv a svobod). A pak už přejezd krásnou anglickou krajinou až do přímořského městečka Plymouth, které bude naším domovem po následující tři dny.

4. den - úterý: Ráno jsme se vydali do Dartmoor, do kraje psa baskervillského. Po cestě jsme se stavili u kamenných mostků v Postbridge a pak už nás čekal šestikilometrový trek po vřesovištích zakončený létáním v oblacích a kamaráděním se s dartmoorskými poníky. Odpoledne jsme se přesunuli na anglickou riviéru do Torquay, kde jsme stihli nákupy i procházku u moře. A pak už jen návrat na báječnou večeři u rodin v Plymouth. 

5. den - středa: Ráno jsme se vypravili za králem Artušem  na cornwallskou zříceninu hradu Tintagel na pobřeží Atlantiku. Navštívili jsme i kouzelníka Merlina v jeho jeskyni a z útesů nad oceánem nás pak vyhnal řádný anglický slejvák, který se nás bohužel držel až do večera. Jako správní Angličani jsme vytáhli deštníky a vydali se do Plymouth na čaj o páté a samozřejmě i nákupy. Snad nám zítra v Brightonu bude počasí trochu více přát. 

6. den - čtvrtek: Poslední den nás čekalo velmi časné vstávání a přejezd z Plymouth do Brightonu, kde jsme za velmi proměnlivého počasí strávili celý den. Na závěr nás čekal dokonalý západ slunce nad mořem. Teď už jen čekáme na nalodění na trajekt a hurá domů. 

7. den - pátek: V pořádku jsme překročili hranice a jsme na cestě domů :-)