Aktuality
Den otevřených dveří 30. ledna 2018
9.1.2018

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří, který se koná v úterý 30 1. 2018 od 14.00 do 18.00 hodin (více v Blogu školy).

 
 
Kalendář akcí
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Čistě
Moderně
Přehledně
Standardně
Celkem hlasovalo: 1097
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
 
 
 
 

Exkurze třídy E2 a TE2 na FEL ČVUT

Vloženo: 28.6.2017 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 399x
Žáci tříd TE2 a E2 se ve dnech 26.6.2017 a 28.6.2017 zúčastnili exkurze na výstavu „Století informace – počítačový svět" na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Měli možnost prohlédnout si i vítěznou elektrickou formuli, se kterou tým studentů vyhrál minulý rok mezinárodní závody automobilů, podívali se do nových prostor Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky - CIRC (třídaTE2) a navštívili optickou laboratoř (třída E2).

Žáci měli možnost si prohlédnout výstavu „Století informace“ plnou historických počítačů a záznamových médií od různých výrobců a obeznámit se s historií zpracování informací. Obě třídy ocenily možnost prohlédnout si formuli s výkladem obsahujícím informace o použitých materiálech a technologiích, stejně tak jako o úspěších, které tým třiceti studentů dosáhl za poslední roky. Velice zaujala žáky TE2 i prohlídka nové budovy, kam se stěhuje CIRC. Nám všem poskytl nejen krásný výhled na Prahu z moderní budovy, ale žákům mohl částečně demonstrovat pomocí exponátů svoji náplň, spojenou s robotikou, automatizací, řízením, umělou inteligencí a jejich praktickými aplikacemi do průmyslu, medicíny, dopravy a diagnostiky. Neméně zajímává byla pro žáky E2 i návštěva optické laboratoře Katedry energetiky,  kde viděli řízení osvětlení pomocí moderních zářivek,  ukázku měření osvětlení a optimalizaci a řízení osvětlení v inteligentních budovách. (Viera Nouzová)