Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 12 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
7. školní týden
Počítadlo
Online:
6

Dnes:
78

Posledních 7 dní:
5465

Posledních 30 dní:
21878

Celkem:
148416

5. 11. 2018 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
 
 
Mapa webu
A
A
A

Expozice Techmania Science Center Plzeň duben 2017

Vloženo: 25.4.2017 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 51x
Dne 19. dubna 2017 třídy ML2 a TE3 navštívily interaktivní expozici projektu Techmania Science Center v Plzni, která nabízí stovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečních, staré lokomotivy a unikátní trolejbus. Více se dozvíte v celém článku.

Expozice s vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Nachází se v historických budovách plzeňské Škodovky. Projekt umožňuje poznání světa kolem nás prostřednictvím hry; objevuje přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích. Jednotlivé exponáty byly doplněny a podpořeny komentářem pedagoga. Žáci tak měli možnost experimentovat a poznávat, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů.
Interaktivní exponáty nejsou obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit něco z přírodních jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Fyzika se tak může stát i dobrodružnou a zajímavou.
Show Tekutý dusík žákům názorně předvedla možnosti vlivu nízkých teplot na látky. Kapalný dusík je se svojí teplotou -196 °C ideálním médiem k provádění řady zajímavých experimentů. Měli jsme možnost vidět např. jak proměnit zeleninu v kus ledu nebo zmrazení gumového nafukovacího balonku tak, že byl křehký jako sklo. Odvážní účastníci show si mohli vyzkoušet kapalný dusík doslova na vlastní kůži. Všechny tyto pokusy završil mohutný výbuch PET lahve.
Žáci si na své mobilní telefony pomocí QR kódu stáhli pracovní listy k jednotlivým tématům a v průběhu návštěvy hledali odpovědi na otázky uvedené v pracovních listech. Po obědě v prostorách areálu jsme se nechali unést 3D projekcí a dostali se tak na vzdálené planety naší soustavy, i do vzdálených galaxií.
Celá akce byla zakončena pro mnohé žáky neméně zajímavým zážitkem – jízdou vlakem typu SuperCity (Pendolino) do Prahy.
Děkujeme všem za bezproblémový průběh celé akce.
T. Žilinčár a P. Hájek