Kotva
Aktuality
Rozpis opravných zkoušek
9.7.2018

V blogu školy je k dispozici rozpis srpnových opravných zkoušek a zkoušek v náhradním termínu. 

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Kalendář akcí
Jsou letní prázdniny
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Moderně
Čistě
Standardně
Přehledně
Celkem hlasovalo: 1166
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Počítadlo
Online:
1

Dnes:
403

Posledních 7 dní:
3185

Posledních 30 dní:
13696

Celkem:
89399

Mapa webu
A
A
A

Expozice Techmania Science Center Plzeň duben 2017

Vloženo: 25.4.2017 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 1009x
Dne 19. dubna 2017 třídy ML2 a TE3 navštívily interaktivní expozici projektu Techmania Science Center v Plzni, která nabízí stovky interaktivních exponátů na sedmi tisících metrech čtverečních, staré lokomotivy a unikátní trolejbus. Více se dozvíte v celém článku.

Expozice s vtipem představuje základní přírodní jevy a zákony, seznamuje se světem vědy a techniky a láká k experimentování. Nachází se v historických budovách plzeňské Škodovky. Projekt umožňuje poznání světa kolem nás prostřednictvím hry; objevuje přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích. Jednotlivé exponáty byly doplněny a podpořeny komentářem pedagoga. Žáci tak měli možnost experimentovat a poznávat, jak funguje svět kolem nás kombinací všech vjemů.
Interaktivní exponáty nejsou obyčejné hračky. Každý z nich má za úkol vysvětlit něco z přírodních jevů a zákonitostí anebo z oborů lidských činností. Fyzika se tak může stát i dobrodružnou a zajímavou.
Show Tekutý dusík žákům názorně předvedla možnosti vlivu nízkých teplot na látky. Kapalný dusík je se svojí teplotou -196 °C ideálním médiem k provádění řady zajímavých experimentů. Měli jsme možnost vidět např. jak proměnit zeleninu v kus ledu nebo zmrazení gumového nafukovacího balonku tak, že byl křehký jako sklo. Odvážní účastníci show si mohli vyzkoušet kapalný dusík doslova na vlastní kůži. Všechny tyto pokusy završil mohutný výbuch PET lahve.
Žáci si na své mobilní telefony pomocí QR kódu stáhli pracovní listy k jednotlivým tématům a v průběhu návštěvy hledali odpovědi na otázky uvedené v pracovních listech. Po obědě v prostorách areálu jsme se nechali unést 3D projekcí a dostali se tak na vzdálené planety naší soustavy, i do vzdálených galaxií.
Celá akce byla zakončena pro mnohé žáky neméně zajímavým zážitkem – jízdou vlakem typu SuperCity (Pendolino) do Prahy.
Děkujeme všem za bezproblémový průběh celé akce.
T. Žilinčár a P. Hájek