Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 12 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2017 do 31.8.2019 je SŠES realizátorem projektu s názvem: „Zvyšování kvality vzdělávání na SŠES Praha“,reg.č.CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_ 042/0005226 v rámci Výzvy č. 02_16_042 - Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování - Šablony pro SŠ a VOŠ I, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 374.2 kB)

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
7. školní týden
Počítadlo
Online:
5

Dnes:
93

Posledních 7 dní:
5464

Posledních 30 dní:
21876

Celkem:
148431

5. 11. 2018 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
 
 
Mapa webu
A
A
A

Lyžařský výcvik 2017 - závěrečná zpráva

Vloženo: 23.1.2017 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 45x
Letošní lyžařský výcvikový kurz pořádala naše škola od 22. ledna do 29. ledna 2017 především pro zájemce 1. ročníků na Lesní boudě v Peci pod Sněžkou. Zde přinášíme závěrečnou zprávu Mgr. Hájka a fotky z lyžařského výcviku.

 

 

Závěrečná zpráva a hodnocení lyžařského kurzu 2017

 

Lyžařský kurz 2017 pro první ročníky na naší škole byl úspěšné zakončen. Kurz se uskutečnil v Peci pod Sněžkou, kde se nachází více jak 42 km sjezdovek. Nebylo v lidských silách využít všech těchto nabízených tras, a to z důvodu rozlehlosti a členitosti lyžařského střediska.  Páteřní sjezdovky však byly správným sjezdovým postojem zdolány všechny, a to v rozsahu několikanásobném. Studenti najezdili přes 150 km. Výuka probíhala v rámci tří lyžařských družstev, bonusem kurzu bylo družstvo snowboardové. Veškerý výcvik probíhal pod záštitou zkušených instruktorů s dlouholetou praxí a zkušenostmi i v závodním prostředí. Všichni žáci absolvovali výuku v celém rozsahu s dobrou kondicí, nechybělo ani nadšení z pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu.

Nedílnou součástí kurzu byly večerní přednášky o turistice, chování na horách, technice a historie lyžování a první pomoci. V rámci přednášek probíhal též feedback (zpětná vazba) z denní výuky techniky lyžování. Jeden z večerů byl zpestřen návštěvou náčelníka horské služby Přemysla Kovaříka, který hovořil o tématech týkající se záchrany z lavin, pohybu a první pomoci na sjezdovkách a dalších zajímavých tématech. Následně náčelník zodpovídal všetečné dotazy budoucích freeriderů (sjezdařů ve volném terénu) a následníků Alberta Tomby nebo Ondry Banka.

Dalším zpestřením lyžařského kurzu byl celodenní horolezecko-turistický výkon za podpory čtyřsedačkové kabinky na nejvyšší vrchol ČR Sněžku (1602 m n. m.) Výsledkem tohoto výletu byly neopakovatelné scenerie Sněžky a okolí. Samotný výlet měl přes 16 km, pokračoval dále dobrodružným sestupem po řetězech do Obřího dolu a na Luční boudu. Následně za pomocí nordic-walking holí jsme překročili vrchol Studniční hory, chatu Výrovku, a přes Liščí horu jsme se vydali zpět na Lesní Boudu.

Neodmyslitelnou součásti kurzu bylo dopolední závodní klání v super obřím slalomu, kde žáci poměřili své sily v carvingové technice. Závody byly dvoukolové, kde v prvním kole vynikli především sjezdaři s bezpečnou a pluhovou technikou, a naopak v kole druhém se do popředí dostali vlčáci, kteří se smrtí v očích zdolávali slalomovou trať bravurním carvingovým obloukem.

Dále je potřeba poděkovat Krakonošovi za počasí vskutku pohádkové, kdy z osmi dnů jsme měli 6 dní azurové nebe s mořskou hladinou pod námi (inverze). Mou další povinností je poděkovat celému personálu na Lesní boudě, všichni se o nás starali báječně v rytmu Grand restaurant pana Septima. Konkrétně bych rád poděkoval Michalovi, Olině, Vlastíkovi, Růženě, Jardovi a dalším, kteří o nás s precizností pečovali od ranních hodin a plnili přání možné i nemožné, děkujeme. Lyžařský výcvik se uskutečnil ale i díky instruktorům Tomášovi, Lukášovi a Ondrovi, kteří do kurzu vnesli nadšení, zkušenosti, zábavu, metodiku, vedení k hudbě a mnoho a mnoho dalších pozitiv, kluci děkuji.  Na závěr patří největší dík žákům Ondrovi, Lukášovi, Jakubovi, Miroslavovi, Lucii, Jiřímu, Jakubovi, Josefovi, Kylovi, Dominikovi, Markovi, Jakubovi, Petrovi, Patrikovi, Jakubovi, Martinovi, Ondrejovi, Filipovi, Zdeňkovi, Anetě, Filipovi, Berenice, Nikole, Lukášovi, Honzovi, Kateřině, Davidovi, Davidovi, Adolfovi, Jakubovi, Víťovi, Láďovi, Davidovi, Sandorovi, Hynkovi, Markovi, Erikovi, Tobiasovi, Ondřejovi a Lukášovi, kteří byli báječní a uměli se chovat, i přes brzké ranní vstávaní, kdy jsme museli označit  první ranní stopu ve zmrzlém manšestru, přes bolesti nohou, rukou, zad, hlavy a “těžké dece“ (zasvěcení vědí). Od personálu boudy až po řidiče autobusu na ně byla pěna chvála. Kluci a holky moc a moc díky, byli jste báječní a ještě jednou děkuji za krásný prožity týden a za rok na Ydykseb.  

H@jek