Submenu
 
 
Aktuality
Den otevřených dveří 30. ledna 2018
9.1.2018

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Den otevřených dveří, který se koná v úterý 30 1. 2018 od 14.00 do 18.00 hodin (více v Blogu školy).

 
 
Kalendář akcí
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Čistě
Moderně
Přehledně
Standardně
Celkem hlasovalo: 1098
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
 
 
 
 

Vodácký kurz červen 2016

Vloženo: 13.9.2016 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 886x
Ke konci školního roku 2015/2016 (22. 6. - 25. 6.) se uskutečnil vodácký kurz pro studenty prvního ročníku naší školy. Akce se konala na jedné z nejkrásnějších a nejoblíbenějších řek – Vltavě (Vyšší Brod – Boršov). Bližší informace naleznete v celém článku.

Kurz měl pozitivní ohlas jak u pedagogického sboru, tak u samotných účastníků. Přispělo k tomu především počasí, které nám přálo celý pobyt, a vydatné deště, které v předcházejícím týdnu zvedly hladinu řeky na lepší střed -  tedy 24 kubíků. Sportovní akce přinesla osvojení základní vodácké techniky s rozšířením zkušeností ve vodáckých propustech, kde všichni žáci propluli s úspěchem nebo polovičním eskymákem. Nedílnou součástí výletu byly i historické a kulturní poznatky z oblasti jižních Čech, tj. návštěva města a cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě, vysokohorský výstup a historická přednáška o hradu Rožmberk, prohlídka s výkladem ve městě Český Krumlov a putování za pokladem na zříceninu hradu Dívčí kámen. Za podporu při konání vodáckého kurzu děkuji pedagogickému sboru. Dále děkuji i samotným účastníkům, kteří byli šikovní a především slušně vychovaní.  Níže v článku a ve fotogalerii naleznete pořízené fotografie.  P. H@jek , učitel