Kotva
ŠKOLA NABÍZÍ

Střední škola elektrotechniky a strojírenství nabízí zájemcům o studium výběr z mnoha oborů - maturitních i učebních. Uchazeči si mohou vybrat z 13 oborů elektrotechnického, strojírenského i ekonomického zaměření. Přijďte se podívat ve Dnech otevřených dveří k nám do školy a vybrat si ze široké nabídky maturitních i učebních oborů. 

  

 

 

 

 
 
Šablony

 

 

Od 1.9.2019 do 31.8.2021 je SŠES realizátorem projektu s názvem: : „SŠES Praha – ŠABLONY II.“, registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/18_066/0013167 v rámci Výzvy č. 02_18_066 pro Šablony pro SŠ a VOŠ II. - VRR v prioritní ose 3, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

 

Informace o projektu (Velikost: 217.01 kB) 

 

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Kalendář akcí
3. školní týden
Počítadlo
Online:
46

Dnes:
3700

Posledních 7 dní:
29597

Posledních 30 dní:
124803

Celkem:
793928

23.10.2019 - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
 
 
Mapa webu
A
A
A

Otázky a odpovědi (FAQ)

Celkem otázek a odpovědí: 86
Otázka: Dobry den, v jaké budově sídlí obor Ekonomika a podnikání ?
Odpověď: Dobrý den, výuka oboru Finanční specialista (Ekonomika a podnikání) probíhá v budově školy v Jesenické ulici, žáci docházejí pouze na hodiny tělesné výchovy do jedné z tělocvičen - TJ Astra, TJ Sokol (obě v blízkosti konečné stanice autobusu 195) nebo do tělocvičny v Dubečské ulici (areál SŠES).
Zodpovězeno: 05.12.2017
Otázka: Dobrý den,chci se zeptat na stravování.Syn má bezlepkovou dietu má škola s tímto stravováním zkušenosti.Děkuji
Odpověď: Dobrý den, ve škole je pouze výdejna jídel, obědy dovážíme, takže nemůžeme do úpravy jídel nijak zasáhnout. V jídelníčku jsou uváděny alergeny, samozřejmě není problém, aby si syn řekl u okénka při výdeji stravy, že určitý typ přílohy nechce apod. Ze zkušenosti ale vím, že bohužel většina jídel lepek obsahuje. Určitě ale není problém, aby se syn přišel domluvit přímo s pí Lencovou (kancelář 223), která má objednávání obědů na starosti. Může mu například okopírovat týdenní jídelníček, kde jsou alergeny uváděny zvlášť u polévek a zvlášť u hlavních jídel, dále je možnost domluvit si ohřátí vlastní stravy v mikrovlnné troubě, případně i uskladnění vlastní stravy v lednici. Určitě se budeme snažit vyjít jakkoliv vstříc, ale jak bylo již uvedeno, z důvodu skutečnosti, že obědy nejsou připravovány přímo v naší kuchyni, jsou naše možnosti omezené.
Zodpovězeno: 30.11.2017
Otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli na oboru telekomunikace jsou i holky.Děkuji :)
Odpověď: Dobrý den, momentálně studuje obor Telekomunikační a datové sítě v naší škole 1 dívka, a sice ve 4. ročníku.
Zodpovězeno: 09.10.2017
Otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli se na obor telekomunikace se hlásí hodně uchazečů. Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Dobrý den, pro školní rok 2017/2018 bylo přijato do Vámi zmiňovaného oboru okolo 12 žáků. Bylo vyhověno prakticky všem zájemcům (včetně doplňování počtů v dalších kolech přijímacího řízení), i přesto, že původní počet uchazečů byl dvojnásobný. Jelikož má každý uchazeč podány ve většině případů 2 přihlášky, mají velkou šanci na přijetí i zájemci, kteří nebyli přijati hned v 1.kole přijímacího řízení (ale poté na odvolání či v dalších kolech). Konkrétní počty přijímaných žáků do jednotlivých oborů pro školní rok 2018/2019 zatím nejsou stanoveny, směrnici pro přijímání žáků vydá ředitelka školy dle platných právních předpisů do konce ledna 2018.
Zodpovězeno: 01.10.2017
Otázka: Dobrý den. Nejde otevřít stránka BAKALÁŘI. Je chyba v aplikaci, nebo na servru školy? Děkuji.
Odpověď: Dobrý den, pokud Vám správně nefungují weboví Bakaláři, obraťte se s problémem na paní Lencovou, kancelář č. 223, v případě potřeby vygeneruje nové přihlašovací údaje.
Zodpovězeno: 01.10.2017
Otázka: Dobrý den, lze si po vyučení v lektrooboru na Vaší škole dodělat maturitu přímo u vás? Pokud ano, jakou má studium formu - denní, kombinované, dva roky, placené? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Dobrý den, naše škola nabízí dva maturitní elektroobory - Elektrotechnik a Telekomunikační a datové sítě. Přihlásit ke studiu těchto maturitních oborů se můžete i po ukončení studia tříletého a to tím, že podáte přihlášku do vyššího ročníku dle zvoleného oboru (ať už do druhého ročníku nebo do třetího). Podle předchozího vzdělání je možné, že Vám budou stanoveny rozdílové zkoušky, bez jejichž složení byste ve studiu maturitního oboru nemohl pokračovat. Studium je denní a žádné poplatky se neplatí, jsme státní škola. V případě zájmu si vyplňte klasickou Přihlášku ke studiu (s potvrzením lékaře) a spolu s doklady o předchozím vzdělání jí můžete odevzdat na studijní oddělení školy. Doporučujeme podat přihlášku v nejbližším termínu, a to zejména z kapacitních důvodů.
Zodpovězeno: 16.05.2017
Otázka: Dobrý den, zajímalo by mě jak je to s Ubytováním ?(Pro zájemce pocházející mimo Prahu) Jaké Internáty by byly k dispozici? (popřípadě nějaké návrhy) Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Dobrý den, ubytování je možné pro chlapce v Domově mládeže Na Třebešíně. Uchazeč kontaktuje Domov mládeže sám, podrobnější informace dostane každý uchazeč v dopise po přijetí ke studiu a odevzdání zápisového lístku škole. Předběžný kontakt včetně webových stránek zde: DM SPŠ Na Třebešíně 2299, Praha 10 (pouze pro chlapce) http://www.trebesin.cz/aktuality.php?menu=domov, tel. +420 222 355 888.
Zodpovězeno: 10.01.2017
Otázka: Dobry den, kdybych propadl v prvnim rocniku, kam pak?
Odpověď: Tuto možnost nedoporučujeme, uč se.
Zodpovězeno: 14.12.2016
Otázka: Dobry den, jelikoz je na skole hodne zaku, tak je zrejme ze kdyz propadnu tak rocnik neopakuju. ale co pak? proste me vyhodi?
Odpověď: Uč se, třeba nebudeš muset tuto situaci řešit.
Zodpovězeno: 14.12.2016
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat je li na vaší škole možnost nějak domluvit individuální studium, vzhledem k tomu že bych rád při studiu pracoval (převážně tak aby to nezaváželo studiu avšak by se občas mohlo stát že bych v práci měl ranní směny). Rád bych si tedy upřesnil co vše bude k tomu potřeba a kde si co bude vyřídit. Předem Vám velmi děkuji za odpověď
Odpověď: Dobrý den, individuální studijní plán škola poskytuje pouze na základě lékařského posudku, pro studium při zaměstnání doporučujeme výběr jiné školy.
Zodpovězeno: 14.12.2016
Otázka: Kolik stojí školné? :)
Odpověď: Jsme státní škola, takže školné se neplatí.
Zodpovězeno: 14.12.2016
Otázka: Dobrý den, chystám se, že k vám nejspíš nastoupím na školu, a mám dva dotazy. Je pravda, že tento rok je přihláška na školu BEZ příjmacích zkoušek ? A ten druhý zní, zda je ve škole posilovna, slyšel jsem že totiž bývají v jiných školách. Předem děkuji za odpovědi :)
Odpověď: Dobrý den, pro školní rok 2017/2018 je nutné pro přijetí do maturitních oborů složení jednotné přijímací zkoušky. Pro obory s výučním listem se přijímací zkoušky nekonají, žáci budou přijímáni na základě kritérií stanovených ředitelkou školy, sledujte si webové stránky školy, kde budou do konce ledna zveřejněny podmínky přijímacího řízení na naši školu.
Zodpovězeno: 14.12.2016
Otázka: Dobrý den, mužů se zeptat jak je to když se přihlásil na leteckého mechanika tak jak mám ve 3. a 4. ročníku praxe, tak kam se dojíždí ? Na letiste do Letňan nebo kbel ?
Odpověď: Dobrý den, žáci oboru letecký mechanik navštěvují více firem, nelze to takto dopředu konkretizovat.
Zodpovězeno: 14.12.2016
Otázka: Dobrý den, mám dotaz, studoval jsem obor Elektronik Mechanik, v polovině třetího ročníku jsem ze zdravotních důvodů a z důvodu zameškaných hodin jsem byl nucen ukončit studium. Byla by možnost nastoupit k Vám od září do třetího ročníku oboru elektrikář a dodělat si výuční list? Jestli to možné je, jak bych měl postupovat? Děkuji Moučka.
Odpověď: Tato možnost je. Je třeba podat řádnou přihlášku do vyššího ročníku a doporučuji osobní rozhovor s ředitelem školy.
Zodpovězeno: 05.06.2015
Otázka: Dobrý den dostanu se na telekominikační školu s prumerem 1.8 zalezi na prumeru?
Odpověď: Je samozřejmě důležité mít co nejlepší průměr a prospěch. Praha uvažuje o přijímacích zkouškách již v tomto školním roce. Protože máme ale postavenu výuku v 1. ročníku jako společnou pro maturitní i nematuritní obory a rozhodnutí o tom, který směr bude žák studovat od 2. ročníku záleží na výsledku studia v 1. ročníku a u ročníkových zkoušek konaných na závěr tohoto ročníku, přijmeme i žáky s problémy u případných přijímacích zkoušek nebo s horším prospěchem na ZŠ. O definitivním oboru budeme společně rozhodovat na konci 1. ročníku.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli bude potreba učebnice na odborný předmět ekonomika v oboru provoz a ekonomika doprava zvaná ""Ekonomika dopravy pro SŠ a VOŠ. (zde je odkaz: http://new.neoluxor.cz/ucebnice/ekonomika-dopravy-pro-ss-a-vos--45436/?gclid=CjwKEAjwyYCgBRCMmbWl5beV_RQSJABESqHAhco1QsQolpMNuEcHfPmA3E4IO0hd2cv3-p6fjE7UgxoCMMLw_wcB ). Děkuji předem, a nejednmá se o žádný spam, ale jen o dotaz.
Odpověď: O vhodných učebnicích vás budou informovat učitelé odborných předmětů. Prosím, projednejte to s nimi.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se na třídní schůzky 3.9. může dostavit jiný rodinný příslušník, než rodič. Rodiče bydlí v Jižních Čechách a asi nebude možné, aby se uvolnili z práce.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Třídní schůzky může navštívit kdokoliv zodpovědný, který předá příslušné informace.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, bude se konat nějaký adaptační kurz? Budou ještě nějaké informace od učitelů? Děkuji.
Odpověď: Adaptační aktivity probíhají začítkem září postupně v jednotlivých třídách. Třídní učitelé podají informace.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, mám dotaz ohledne zavěrečných zkoušek u 3letých uč.oborů-jaky je sled zkoušek a kdy se vydává vyuční list?Předem děkuji za odpověd.P.P.
Odpověď: Závěrečné zkoušky probíhají v pořadí: písemné, praktické, ústní. Výuční list a vysvědčení o závěrečné zkoušce se vydává zpravidla následující den po posledním dni zkoušek. Letos v pondělí 23. 6. 2014 od 15 hodin v multimediální učebně.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, je možné psát si zápisky do vlastního notebooku?
Odpověď: Pokud žák využívá notebook nebo tablet pouze a výhradně pro zápisy poznámek, učitel k tomu souhlas vydá. Pokud se ale bude v průběhu výuky věnovat jiným aktivitám, je učitel oprávněn používání digitální techniky zakázat.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, mám dotaz. Dostanu ještě nějaký dopis s informacemi než začne školní rok? A jak poznám do které třídy mám jít, když se hlásím do prvního ročníku v oboru provoz a ekonomika dopravy? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Zahájení školního roku bude 1. 9. 2014 po ročnících v jídelně školy. Zde žáci dostanou všechny potřebné informace. Sledujte webové stránky školy - Aktuality, kde bude po 25. 8. 214 rozpis časů zahájení jednotlivých ročníků. Žádné další informace už škola zasílat nebude.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chci se zeptat kdy dostanu údaje do bakalářů do prvního ročníku provoz a ekonomika dopravy? Děkuji
Odpověď: Bakaláři jsou pro žáky zprovozněni v době, kdy jsou žáky. Tedy od 1.9. prvního ročníku do ukončení studia.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Brý den, chci se zeptat jak poznám na začátku školního roku do jaké mám jít třídy a v jaké budu. To mi příjde nějak dopicem?
Odpověď: Zahájení školního roku je pro 1. ročníky společné. Na tomto zahájení dostanete všechny potřebné informace. Předem není nutné se stresovat :-)
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: dobrý den, chci se zeptat co si mám vzít s sebou na první den do školy?
Odpověď: První den je pouze slavnostní zahájení. Stačí papír a tužku na poznamenání třídy a sraze na druhý den.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Mám dotaz, kde zjistím jestli zápisák dorazil včas a jsem ofiko přijat???
Odpověď: Tuto informaci lze zjistit nejlépe telefonickým dotazem na čísle 222 351 043 nebo mailem na adrese info@ssesp10.cz
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat co se tyče o ústním pohovoru ke stipendijnímu programu ČéDés s paní Nadějovou. A to v jakých místech budovy se bude konat tento pohovor. Děkuji za odpověď
Odpověď: Motivační pohovor s personálním odborem ČD a vedením školy v rámci stipendijního programu ČéDéS se bude konat 28. dubna 2014 od 9 hodin v budově v Jesenické ulici v zasedací místnosti a v kanceláři ředitele.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Jaky je potreba prumer pro prijeti na vasi skolu na obor elektrikar?
Odpověď: Průměr ze základní školy není rozhodující. Rozhodující je prospěch v průběhu studia.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, jsem vyučený v oboru Obráběč Kovů a chtěl bych si udělat dálkovou nástavbu ve strojírenském oboru u Vás, je tu ta možnost? Jakub Jílovec
Odpověď: Absolvent tříletého oboru Obráběč kovů se může přihlásit do 3. ročníku oboru Mechanik seřizovač (Programátor počítači řízených strojů) a rozšířit si vzdělání tímto maturitním oborem. Bohužel však není možné dálkové studium. Pro tuto formu studia je třeba oslovit jinou školu. Individuální podmínky studia lze ale sjednat. V případě zájmu kontaktujte ředitele.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: chtěl bych se zeptet jaký průměr musím mít chtěl bych dělat leteckého mechanika
Odpověď: Ke studiu přijímáme žáky se všemi průměry do 1. ročníku. V závěru 1. ročníku žáci konají tzv. ""Ročníkové zkoušky"" a podle jejich výsledků pokračují od druhého ročníku v příslušném oboru, který studijně zvládnou. Doporučuji text pod tabulkou na webu http://www.ssesp10.cz/uchazeci/prijimaci_rizeni"
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den do kolika berete do průměru??? Děkuji
Odpověď: dpověď je závislá na zvoleném oboru. Spojte se, prosím, s ředitelem telefonicky nebo mailem, kde Vám poskytne bližší informace.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý dopoledne chci se zeptat kde najdu kde jsem přihlášen na vaší školu nebo ne děkuji
Odpověď: Všem zájemcům o studium, kteří předaki škole přihlášku, zasíláme dopis s registračním číslem a podrobnostmi o přijímacím řízení. Prosím o trpělivost :-)
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den chtěl bych se zeptat, jestli bych byl přijatý s průměry 2,24 a 2,17 z konce osmé třídy a pololetí 9
Odpověď: Žák s uvedeným průměrem bude přijat. Jeho další studijní cesta však závisí na výsledcích ""ročníkových zkoušek"". Toto je popsáno na webu školy webu školy"
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s ubytováním mimopražských studentek na Vaší škole? Domov mládeže, co jste dali odkaz, je jen pro chlapce? Děkuji za odpověď
Odpověď: Škola již nemá vlastní domov mládeže. Dívky jsou zpravidla ubytovány v domově mládeže Lovosická"
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz ohledně přijetí či nepřijetí. Jak dlouho trvá toto rozhodnout? A zdali bude nepřijatý žák též irfomován?
Odpověď: Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí bude zveřejňěno 22. 4. kalendářního roku v souladu s platným zákonem a vyhláškou. Jména přijatých žáků budou zveřejněna na webových stránkách školy v aktualitách a případně nepřijatým žákům bychom zaslali Rozhodnutí o nepřijetí.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Prosím vás, kde najdu rozvrh hodin (předměty) pro 1 ročnìk?
Odpověď: Na začátku školního roku dostávají žáci přístupová práva do webové aplikace Bakaláři, kde jsou uvedeny všechny podstatné informace o studiu: Rozvrh, známky, domácí úkoly, docházku a pod. Stejné informace uvidí rodiče, kteří dostávajé svá přístupová práva k tomuto systému. Pouze předměty jsou uvedeny na webu školy http://www.ssesp10.cz/studenti/ke_stazeni v učebních plánech jednotlivých oborů.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den. Kde najdu rozvrh hodin?
Odpověď: Na začátku školního roku dostávají žáci přístupová práva do webové aplikace Bakaláři, kde jsou uvedeny všechny podstatné informace o studiu: Rozvrh, známky, domácí úkoly, docházku a pod. Stejné informace uvidí rodiče, kteří dostávajé svá přístupová práva k tomuto systému.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, syn letos nastoupil na Vaši školu a já Vám chci poděkovat za systém, který umožní nám rodičům sledovat nejen prospěch, ale i docházku elektronicky, aniž bychom museli obtěžovat pedagogy. I za povzbudivé informace do letošního školního roku. Přeji Vám všem ať je pro Vás všechny ten rok úspěšným. AV
Odpověď: Děkuji za povzbudivá slova. Věřím, že školní rok bude úspěšný především pro žáky školy.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den chtěl jsem se zeptat, jestli vám mohu přihlášku poslat a kam? Děkuji"
Odpověď: Přihlášku můžete poslat poštou doporučeně na adresu školy: SŠES, Jesenická 1, 106 00 Praha 10 - Záběhlice
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Chtěl bych se zeptat kdy je povolena školní wifi pro žáky. Popřípadé kde se dá sehnat heslo.
Odpověď: Wifi pro žáky funguje s jistými omezeními ve dnech výuky. Heslo dostane žák na vyžádání.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat kde najdu na webu školy info o přijatých žáků? Děkuji.
Odpověď: Seznam přijatých žáků bude zveřejněn 22. dubna 2014 v Aktualitách na webových stránkách školy. Žáci budou uváděni pod registrčním číslem, které zájemci o studium obdrželi po předání přihlášky škole.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, syn se narodil bez levého předloktí. Které čtyřleté maturitní obory na Vaší škole, by pro něho byly nejvhodnější? Děkuji
Odpověď: Vzhledem ke složitosti odpovědi a k citlivým údajům kontaktujte, prosím, ředitele na mailu lumir.kymr@ssesp10.cz, nebo navštivte dny otevřených dveří na pracovišti v Dubečské ulici 34, Praha 10, kde je ředitel přítomen ve dnech 18. 1. 2014 14 – 18 hodin, 30. 1. 2014 14 – 18 hodin, 10. 2. 2014 14 – 18 hodin. Děkujeme za pochopení.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, jaké předměty se vyučují v oboru Provoz a ekonomika dopravy?
Odpověď: Doporučuji si stáhnout z webových stránek školy http://www.ssesp10.cz/studenti/ke_stazeni Učební plány - oboru Provoz a ekonomika dopravy. Zde jsou předměty k nahlédnutí.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli se v oboru Provoz a ekonomika dopravy vyučuje chemie.
Odpověď: V tomto oboru je chemie pouze 1 hodinu týdně v 1. ročníku. Dále se už předmět nevyučuje.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, právě vyplňuji přihlášku na vaší školu mám několik otázek. Pod nápisem ,,Adresa střední školy"" je ,,Ročník"" co zde mám napsat? Dále při vpisování známek a předmětů je tam o dvě kolonky méně než potřebuji, abych zapsal všechny známky, co s tím? Děkuji
Odpověď: Do kolonky ""Ročník"" se zpravidla uvede 1. Přihláška slouží i k přijímání do vyššího než prvního ročníku. Pokud nestačí kolonky, doporučuji vynechat předměty nepodstatné z pohledu oboru (např. výchovu ke zdravému životnímu stylu, ekologii a pod.) Průměr ale je třeba uvést skutečný podle vysvědčení - tedy ze všech povinných předmětů bez chování.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den chtěl bych se zeptat, jestli bych byl přijatý s průměry 1,94 a 1,94 z konce osmé třídy a pololetí 9. třídy. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Sice z otázky nevyplývá obor, ale přijetí můžeme slíbit. Co slíbit nemůžeme, je maturitní nebo nematuritní směr od druhého ročníku vzhledem ke konání ročníkových zkoušek na závěr 1. ročníku. Podrobnosti jsou uvedeny v dalších odpovědích v této rubrice.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik je potřeba mít zdravotních potvrzení od lékaře a jaká potvrzení na obor provoz a ekonomika dopravy? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Na tento obor stačí klasické potvrzení na přední straně přihlášky jako na všechny ostatní obory. Ale pro práci na dráze jsou následně požadována náročná vyšetření, zejména zraku a psychotesty, které následně k práci na dráze opravňují.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, slyšel jsem, že na vaší škole prý není pro studenty přístupná wifi ani o přestávkách, je to pravda?
Odpověď: Tato informace se nezakládá na pravdě
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobry den, chtel bych se zeptat v kolik hodin zacina vyucovani. Je to z toho duvodu abych si mohl vyhledat autobusy a vlaky apod. Diky
Odpověď: Vyučování začíná v 7:50. Samozřejmě od tohoto času mohou být výjimky podle rozvrhu.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli bych se dostal na školu když mam průměr 2.3 ? předem děkuji
Odpověď: Na školu se jistě dostaneš. Dále ale bude záležet pouze na tobě a tvých výsledcích studia, zda budeš od 2. ročníku v maturitním nebo nematuritním studiu. Pro případné bližší vysvětlení kontaktuj ředitele na mailu info@ssesp10.cz
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, syn se učí navaší škole.A četla jsem že je možné si udělat autoškolu. Je možné abych si jí u vás mohla také udělat?? Prosím o nějaké info. Moc děkuji a přeji hezký den.
Odpověď: Ve spolupráci s externími autoškolami nabízíme žákům možnost udělat si autoškolu. Protože jde o komerční záležitost, může se přohlásit prakticky kdokoliv a absolvovat výcvik v řízení motorových vozidel společně se žáky.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den sem žák který by si hodně přál jít kvám na školu.Ale matka má starost o peníze jak to je + kolik se na této škole platí díky moc.
Odpověď: Vzdělávání ve škole je bezplatné, protože jsme státní škola. Samozřejmě je potřeba počítat s penězi na sešity a některé učebnice. Případné další dotazy směřujte na ředitele.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den. Chtěla by jsem se zeptat jestli na vaší škole je potřeba potvrzení o zdravotní způsobilosti? Ohledně oboru Provoz a ekonomika dopravy? Děkuji za odpověd.
Odpověď: Zdravotní potvrzení dětského lékaře na přihlášce na všechny obory je nutné.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den,chtěla bych se zeptat z jakých předmětů se maturuje v oboru Finanční specialista.Děkuji
Odpověď: Maturitní zkouška se skládá z českého jazyka, angličtiny nebo matematiky (možná je i němčina) z praktické zkoušky, z peněžního provozu a ekonomiky. Vzhledem ke změnám zákonů může dojít k tomu, že matematika bude povinná a jazyk také.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli v prvním ročníku bude seznamovací kurz?
Odpověď: Seznamovací tábor pro nejen 1. ročníky již proběhl, o jeho konání jste byli informováni společně s Rozhodnutím o přijetí ke studiu. Další společnou akcí pro 1. ročníky je lyžařský výcvikový kurz od 19. do 26. února 2011. Podrobnosti se dozvědí rodiče na 1. třídních schůzkách dne 9. září od 17 hodin
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den měla by jsem zájem studovat jako vlakvedoucí-průvodčí. Jen si nejsem jistá jestli tato škola je soukromá nebo státní. (nenašla jsem informace o měsíčních nebo čtvrtročních poplatcích) Děkuji.
Odpověď: Naše škola je státní a za studium se neplatí žádné poplatky.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, je možnost na škole při studiu dělat autoškolu?
Odpověď: Škola spolupracuje s autoškolou, která nabízí možnost získání řidičského průkazu za přijatelné ceny.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den. Chci začít studovat navaší škole v oboru Provoz a ekonomika dopravy. Na přihlášce se má vyplnit adresa školy. Potřebuji vědět jestli mám napsat adresu budovy ve které se studuje vybraný obor nebo druhou (Jesenická.....). Děkuji za odpověď.
Odpověď: Na přihlášce se uvádí adresa ředitelství školy, tj. Jesenická 1, 106 00 Praha 10
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, měla bych dotaz ohledně půměru, jaký asi tak musí mít, aby jste méko syna přijali na čtyřletý obor s maturitou Provoz a ekonomika dopravy . Děkuji
Odpověď: Posuzování prospěchu probíhá individuálně. Doporučuji spojit se s ředitelem (mailem, telefonicky nebo osobně) a domluvit bližší podmínky.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den chtěl bych se zeptat,jestli je ve škole wifi?
Odpověď: Wifi na škole je, ale z důvodů jiných aktivit při vyučování je pro žáky v průběhu výuky přístup omezen.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s ubytováním mimopražských studentů na Vaší škole? Děkuji za odpověď
Odpověď: Ubytování máme zajištěno pro naše studenty v Domově mládeže na Třebešíně, který je vzdálen 15 minut jízdy autobusem od školy a je velmi dobře vybaven pro všechny volnočasové aktivity. Odkaz na webové stránky je zde http://www.trebesin.cz/domovmladeze/tabid/79/default.aspx
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, kde mohu získat učební plán oboru Provoz a ekonomika dopravy?
Odpověď: Všechny učební plány je možní získat na webových stránkách školy: http://www.ssesp10.cz/studenti/ke_stazeni
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat ,prosím jak to vypadá na vaší škole s šikanou?Reference vaší školy v tomto ohledu nejsou moc příznivé.Myslím ,že to vaši školu dost poškozuje. Děkuji
Odpověď: Cílem vedení je vytvořit ve škole prostředí, ve kterém by se žáci cítili dobře a kam by žáci chodili rádi. Domnívám se, že máme dost informací o případných vztahových problémech ve třídách a podnikáme všechny kroky k tomu, aby problémy nebyly, nebo byly minimalizovány. Je ovšem samozřejmé, že se může stát, že některá událost pozornosti unikne a spolupráce se žáky i rodiči je v tomto ohledu problematická. Přesto jsme všichni, ředitel, zástupci, výchovní poradci, třídní učitelé i další pedagogičtí pracovníci připraveni takové případy, které by se vyskytly a dozvěděli jsme se o nich, nebo které by nám někdo ohlásil, řešit. Osobně se domnívám, že pokud školu provází v tomto ohledu špatná pověst, není založena na rozšířeném jevu, ale na kusých a zkreslujících informacích. Proti takové pověsti se ale těžko bojuje.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den,chci se zeptat, který učební obor připravuje žáky na budoucí povolání opravář mob.telefonů.Děkuji
Odpověď: Speciální obor zaměřený pouze na opravy mobilních telefonů neexistuje. Mobilní telefonie včetně oprav a programování mobilů je součástí oboru Telekomunikační mechanik.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: kde seženu duplikát výučního listu po 15 letech?
Odpověď: K vydání duplikátu je třeba napsat žádost (i mailem) s uvedením jména, příjmení, datem narození, oborem vyučení (nebo maturitního studia) datem ukončení studia, původním názvem školy, na které studium probíhalo a kontaktními údaji žadatele. Informaci o vyhotovení duplikátu sdělíme telefonicky. Vyzvednout si duplikát musí žadatel osobně proti úhradě 100 Kč v Jesenické ulici.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, syn se k vám hlásí na obor letecký mechanik. Chtěla jsem se zeptat na možnosti internátního ubytování. Děkuji.
Odpověď: Domov mládeže, který naše škola využívá pro ubytování našich žáků (chlapců) je Na Třebešíně. Podrobnosti včetně kontaktů jsou http://www.trebesin.cz/domov_mladeze.php?menu=domov
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Z kolika předmětů je možno dělat opravné zkoušky?
Odpověď: Opravné zkoušky je možné dělat pouze z jednoho nebo dvou předmětů. Při větším počtu nedostatečných konat opravnou zkoušku nelze.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den,chci se vás zeptat jestli jsou na škole i sportovní kurzy.Děkuji za odpověď
Odpověď: Sportovním kurzem je pouze lyžařský kurz v 1. ročníku. Máš-li na mysli sportovní kroužky, pak záleží na zájmu žáků v příslušném školním roce
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, syn bude nastupovat v září na Vaší škole. Vyplnili a odevzdali jsme žádost na ISIC kartu, ale nevím kde a kolik zaplatit.
Odpověď: Informace o platbě byly uvedeny v Rozhodnutí o přijetí. V průběhu školního roku veškerou agendu spojenou s ISIC kartami vyřizuje paní Vojtová v pokladně školy v Jesenické ulici.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, bude nějaká informativní schůzka 1.ročníků ?
Odpověď: Informační schůzky rodičů žáků 1. ročníků jsou svolávány v 1. nebo 2. zářijovém týdnu. Pozvánky dostanou žáci pro rodiče na zahájení školního roku.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Chtel bych se zeptat jestli bych se na skolu dostal s prumery 1,6 ; 1,5 ; 1,6
Odpověď: Takto obecná odpověď bez konkrétního oboru je těžká. Ale v zásadě je možné se na školu dostat s uvedeným prospěchem bez problémů. Kvalitu studia prověří 1. ročník, na jehož konci se v oblasti strojírenství a elektrotechniky skládají ročníkové zkoušky a v případě úspěchu žák pokračuje maturitním studiem, v případě neúspěchu pokračuje nematuritním studiem k výučnímu listu. Dokončení maturity je možné po vyučení.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, můžu na vašich stránkách nějak zjistit rozvrhy tříd v oboru provoz a ekonomika dopravy? Děkuji
Odpověď: Rozvrhy tříd jsou přístupné pouze žákům a rodičům po zadání přístupových práv do chráněné zóny webu.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Jaké předměty se učí na oboru finanční specialista ?
Odpověď: V oboru se učí Český jazyk a literatura, Anglický jazyk, Německý jazyk, Občanská nauka, Dějepis, Matematika, Základy přírodních věd, Tělesná výchova, Ekonomika a právo, Technika administrativy, Obchodní korespondence, Účetnictví, Informatika a počítače, Hospodářský zeměpis, Peněžní provoz, Praktické cvičení. Odborný výcvik, Aplikovaná psychologie a Konverzace v cizím jazyce
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Kde se dá sehnat kopie vyučního listu a vyučního vysvědčení?
Odpověď: O kopii všech dokladů o studiu je třeba písemně požádat v sekretariátu školy. Zhruba do týdne bude vystaven duplikát, který musí žadatel převzít osobně a uhradit správní poplatek 100,- Kč.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li by byl přijat můj syn na vaší školu, když má průměr 3,73 z konce 8. třídy a průměr 3,98 z pololetí 9. třídy, a ještě má 2 z chování v pololetí 9. třídy?Děkuji.
Odpověď: Doporučuji osobní setkání s ředitelem za přítomnosti Vašeho syna, kde celou věc proberete a stanovíte podmínky přijetí
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, prosím o nějaké informace ohledně školní jídelny. Mohl by být na stránkách školy ""vyvěšen"" také jídelní lístek?
Odpověď: Školní výdejna stravy (nevaří škola, ale firma Eurest, která jídlo do školy dodává) po rozsáhlé rekonstrukci a modernizaci je v provozu teprve od 6. ledna 2009. Objednávání jídel je řešeno pomocí ISIC (nebo odpovídající) karty. Objednávání a rušení objednávek je možné i pomocí internetu (odkaz na webu školy v sekci Pro studenty -> Jídelna), zde je vyvěšen i jídelní lístek.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den chtěla bych se zeptat,zda probíhá na vaší škole burza učebnic,nebo je nutné zakoupit nové a jak zjistím seznam pro obor letecký mechanik předem děkuji za odpověd
Odpověď: Burzu učebnic nepořádáme. S požadavky na nákup učebních pomůcek seznámíme žáky v prvních dnech školy a rodiče na třídních schůzkách, které budou ve druhém týdnu září.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy a jak se dozví informace o pomůckách co bych si mel zakoupit? Děkuji.
Odpověď: Všechny potřebné informace se dozvědí žáci v první dny v hodinách s třídním učitelem a rodiče na třídních schůzkách v prvním zářiovém týdnu.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den. Chtěl bych se zeptat,jestli je možné aby žák ze SPŠ strojní,který je teď by šel do 3 ročníku mohl dokončit studium na Vaší škole a nastoupit rovnou do 3 ročníku. Děkuji předem za odpověď.
Odpověď: Teoretická možnost přijetí do 3. ročníku je, ale je nutné o podmínkách přestupu jednat osobně. Ředitel bude ve škole již od 11. srpna 2008
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, má přihláška ke studiu zde na internetu stejnou hodnotu jako přihláška v tištěné podobě? Stačí forma internetového formuláře nebo je potřeba poslat i tištěný dokument ?
Odpověď: Přihláška z našeho webu je po vytištění schváleného typu ministerstvem školství. Pokud ji chcete využít k přihlášení do školy, je třeba ji vyplnit ve všech rubrikách a odeslat. Po odeslání se vám zobrazí verze pro tisk. Po vytisknutí ji podepíše žák, zákonný zástupce a lékař připojí souhlas se zvoleným oborem. Tuto přihlášku je potřeba doručit do školy. Nám přijde vyplněná přihláška přes web také, ale ta je pouze informativní a předběžná. Oficiální přihláška musí mít všechny výše popsané náležitosti. Teprve pak se stává přihláškou oficiální. Proto, prosím zasílejte přihlášku i vytisknutou, podepsanou a potvrzenou lékařem.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Je potřeba na vaši škole potvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti? Děkuji
Odpověď: Obory vyučované na naší škole vyžadují pro přijetí vyjádření lékaře ke zvolenému oboru. Proto je třeba na přihlášku připojit i zdravotní potvrzení.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Jaké předměty se učí v oboru telekomunikační mechanik?
Odpověď:
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Jaký modelářský kroužek je na škole? Děkuji
Odpověď: Modelářský kroužek je určen především pro obor letecký mechanik nebo mechanik opravář. Pod vedením zkušeného mistra se žáci věnují výrobě rádiem řízeného modelu Čmeláka s rozpětím křídel 2,5 m.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Dobrý den, mají žáci na vaší škole i praxi??
Odpověď: Praxe - tedy správně Odborný výcvik - je součástí všech vyučovaných oborů. V 1. ročníku 1 den v týdnu, ve vyšších ročnících je počet dnů odborného výcviku závislý na oboru a ročníku.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Jaký pracovní rozdíl je mezi obory telekomunikační mechanik a spojový mechanik? Děkuji
Odpověď: Telekomunikační obor je maturitní, proto se zaměřuje na oblasti, kterými se nezabývá obor Spojový mechanik, nebo se jimi zabývá pouze okrajově: Sestavování modulů telefonních ústředen Programování telefonních ústředen Opravy a programování (nahrávání SW) mobilních telefonů Montáž a zprovozňování koncových zařízení datových a hlasových sítí, Montáž, programování a zprovoznění zabezpečovací techniky včetně kamerových systémů a pod. Spojový mechanik je zaměřen především na budování sítí datových i hlasových, strukturované kabeláže, rozvodů zabezpečovací techniky a další obdobné práce. Nepracuje tedy v takové míře na programování a oživování sítí a koncových zařízení. Podrobnější informace získáte na tel. 222 351 045 od Bc. Pavla Frimla
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Pořádá vaše škola lyžařský kurs? Děkuji
Odpověď: Škola pořádá lyžařský kurz pro 1. ročníky v Krkonoších. Denně máme k dispozici autobus a můžeme si vybírat sjezdovky podle ceny a sněhových podmínek. Od letošního roku máme i kvalifikovanou instruktorku snowboardingu.
Zodpovězeno: 07.01.2015
Otázka: Kde najdu své známky?
Odpověď: Známky a absenci lze přímo najít na adrese http://zaci.ssesp10.cz/,2007-10-03
Zodpovězeno: 07.01.2015