Kotva
Aktuality
NABÍDKA DOUČOVÁNÍ AJ PRO MATURITNÍ TŘÍDY
14.3.2018

Doučování povede Mgr. Helena Růžičková a Mgr. Zuzana Walisko - více v blogu školy.

 
 
Stipendium pro žáky školy
 
 
Kalendář akcí
31. školní týden
Anketa
Jak na vás působí nový web?
Moderně
Čistě
Standardně
Přehledně
Celkem hlasovalo: 1055
 
 
Virtuální prohlídka školy

 
 
Schránka důvěry
 
 
Počítadlo
Online:
3

Dnes:
17

Posledních 7 dní:
4109

Posledních 30 dní:
17700

Celkem:
28434

Mapa webu
A
A
A
Vloženo: 21.3.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 14x
Ve středu 21. 3. 2018 škola rozeslala všem uchazečům, kteří podali přihlášku do maturitních oborů, pozvánku k jednotné přijímací zkoušce (doporučená zásilka). Všem uchazečům, kteří podali přihlášku do učebních oborů (jednotnou přijímací zkoušku nekonají), škola rozeslala informační dopisy 13. 3. 2018 (rovněž doporučená zásilka). Vyhlášení výsledků přijímacího řízení pro maturitní obory bude zveřejněno v závislosti na zaslání vyhodnocení výsledků jednotných přijímacích zkoušek Centrem pro zjišťování výsledků vzdělávání - v období mezi 27. 4. až 2. 5. 2018. Vyhlášení výsledků přijímacího řízení pro učební obory bude zveřejněno dne 25. 4. 2018 na webových stránkách školy a na budově školy. Další informace naleznete v zaslaných dopisech a v sekci "Pro uchazeče" - "Přijímací řízení".

Vloženo: 14.3.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 115x
Vzhledem ke slabému prospěchu třídy FS4 z AJ SŠES nabízí žákům možnost účastnit se mimořádných konzultačních hodin z AJ, které budou zaměřeny na přípravu k MZ:
Každé liché úterý nultou vyučovací hodinu v učebně J42 – vede Mgr. Helena Růžičková – zaměřeno především na písemné práce z AJ (zájemci se musí vyučující nahlásit minimálně den předem).
Sedmou vyučovací hodinu v lichou středu a v sudý pátek v učebně 31 – vede Mgr. Zuzana Walisko – zaměřeno především na didaktický test a ústní část zkoušky.
Těchto mimořádných konzultačních hodin se mohou po domluvě s vyučující účastnit případně i žáci z jiných maturitních ročníků.

Vloženo: 20.3.2018 | Autor: Neznámý | Zobrazeno: 33x
V pátek 16. 3. 2013 proběhla na naší škole mezinárodní matematická soutěž Matematický klokan. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích Junior (1. a 2. ročník) a Student (3. a 4. ročník).

Vloženo: 19.3.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 29x
Asi před 4 lety se tehdejší žáci třídy ML spolu s Mgr. Janou Petřinovou účastnili projektu KROKUS, kdy zasadili cibulky krokusů jako připomínku památky 1.5 milionu dětí, které zemřely při holocaustu. Žluté krokusy svým tvarem a barvou připomínají Davidovu hvězdu. Krokusy nám rozkvetly a opět připomínají Mezinárodní den památky obětí holokaustu (27. leden).

Vloženo: 19.3.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 93x
Den svatého Patrika je svátek, který se slaví každoročně 17. března na počest svatého Patrika, patrona Irska. Symbolem Irska je trojlístek, díky tomu je irskou barvou zelená. Proto je právě 17. 3. tato barva vidět skoro všude. Nejenže se lidé oblékají do zeleného oblečení, ale v některých městech se dokonce lije do řek i zelená barva či se na zeleno barví různé potraviny.

Vloženo: 7.3.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 247x
Školní florbalový tým se pomalu sehrává a zaznamenal dílčí úspěch ve Florbalové lize středních škol 2017/18. Po bojích v předkolech jsme v základní skupině vyhráli dvě utkání ze tří. Tím si náš tým vytvořil dobrou pozici do závěrečné fáze turnaje. Porazili jsme TRIVIS SŠV a také Školu mediální grafiky a tisku. Po vyrovnaném boji jsme prohráli jen se SPŠ dopravní. S těmito soupeři se utkáme i 27. 3. 2018, kdy nás čekají další 2 zápasy. Pokud uspějeme, máme velkou šanci postoupit po dlouhé době do finálové fáze turnaje.

Vloženo: 7.3.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 201x
V celém článku přinášíme závěrečnou zprávu z letošního lyžařského výcviku, který se konal v lednu 2018.

Vloženo: 9.2.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 443x
Dlouhé pošmourné zimy mají naši žáci i pedagogové víc než dost. Rozhodli se proto v pátek 9. 2. 2018 obléci jarní a letní oblečení, čímž chtěli jaru ukázat, že ho již nedočkavě vyhlížejí a že může vstoupit do pražských ulic a také do naší školy ..........

Vloženo: 5.2.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 272x
Rádi bychom Vás informovali o nově připravovaném včelařském kroužku, který vzniká na SŠES Jesenická. Včelařský kroužek je určen především pro všechny mladé zájemce o obor včelařství. Hlavním posláním je výchova mladých včelařů, kteří získáním zkušeností s chovem včel mohou objevit způsob, jak trávit svůj volný čas a zároveň pomoci našemu životnímu prostředí.

Vloženo: 23.1.2018 | Autor: vera.lencova | Zobrazeno: 139x
Ve středu 17. ledna 2018 se v budově Střední školy elektrotechniky a strojírenství uskutečnila porada ředitelů pražských středních škol, které jsou členy Asociace středních průmyslových škol. Poradu zahájila ředitelka SŠES Ing. Bc. Simona Nesvadbová, Ph.D., která ostatní ředitele škol přivítala a stručně jim naši školu představila. Porady se účastnila Mgr. Lenka Němcová, ředitelka odboru školství a mládeže MHMP, která přednesla aktuální informace z MHMP týkající se rozpočtu pro rok 2018, Metropolitního programu jazykové výuky, informovala zúčastněné ředitele škol o podpoře odborného vzdělávání na území hl. města v roce 2018 (financování projektových dnů, investice na vybavení pro praktickou výuku) a o chystané aplikaci směrnice GDPR. Ing. Jiří Zajíček, předseda Unie školských asociací ČR – CZESHA, poté zúčastněné seznámil s aktuálními informacemi z MŠMT a z jednání NR CZESHA, které se konalo začátkem listopadu 2017. Další setkání ředitelů pražských průmyslových škol se uskuteční v červnu 2018.

1 2 3 4
Celkem: 33 článků

Schránka důvěry

Vloženo: 18.12.2015 | Autor: Neznámý | Zobrazeno: 147154x
V naší škole nemáme klasickou schránku důvěry. Pokud bude mít žák nebo rodič jakýkoliv problém, který nebude moct nebo nebude chtít řešit přímo, může využít internetovou Schránku důvěry.

Máte možnost vzkaz vložit online do schránky z jakéhokoliv počítače, nebo třeba

i ze svého mobilu. Rychle, zabezpečeně a třeba i zcela anonymně s možností zpětné odpovědi!

Přihlašte se na Schránku důvěry! Její výhody jsou zde:

 

On-line aplikace

Největší výhodou je dostupnost a to nejen ve škole                          

Anonymita

Vložit lze zcela anonymní vzkaz. Poradce totiž neuvidí e-mail žáka či rodiče

Odpověď i na anonym

Na rozdíl od klasické schránky důvěry je možno dostat odpověď i na zcela anonymní vzkaz                          

Možnost další výměny příspěvků

Tak jako v diskuzi či chatu je možno vložit další otázku či odpověď                          

Zabezpečení

Celý web je postaven na bezpečných prvcích včetně kvalitního SSL certifikátu